Jste zde

Monitoring a řízení inteligentních budov

Výzkumný tým

Vedoucí týmu: Ing. Robert Wawerka, Ph.D.

  • Vyvíjíme a testujeme produkty od fáze vývoje elektroniky, přes mechanický návrh, vývoj potřebného firmware a software, až po samotné testování v naší laboratoři. Specializujeme se především na vývoj senzorů a celých senzorových systémů pro monitoring budov a diagnostiku stavebních konstrukcí a materiálů. V oblasti diagnostiky konstrukcí využíváme i senzorů na bázi vláknové optiky, které jsme schopni integrovat do různých stavebních prvků.

  • Zabýváme se testováním komponent hybridních solárních systémů a akumulace, analýzou chování energetických systémů a jejich kompatibilitou s distribuční sítí, vývojem prvků prediktivního řízení a komplexním návrhem energetiky fotovoltaických zdrojů a inteligentní akumulace.

  • Navrhujeme, vyvíjíme a testujeme inovativní otopné systémy. V současné době je náš výzkum zaměřen na vývoj distribuované čerpadlové soustavy, která je založena na tzv. jednotrubkové topologii. Naší vizí je otopný systém minimalizující jak instalační náklady díky jednodušší topologii, tak provozní náklady použitím moderních prediktivních algoritmů pro vytápění budov. 
  • Pomáháme navrhovat řešení v oblasti architektury, urbanismu, technologií či služeb s důrazem na zapojení cílových skupin. Vždy cílíme na uživatelsky přívětivé, inovativní a udržitelné řešení s ohledem na daný kontext. Čerpáme ze zázemí mezioborového pracoviště a jsme tak schopni zvládnout i komplexní projekty.

Výsledky/ produkty

Systém pro kontinuální monitoring vlhkosti

www.moistureguard.cz

Monitorování mechanického namáhání konstrukcí z lepeného lamelového dřeva

 

Předpověď energie vyrobené
fotovoltaickými elektrárnami

www.pvforecast.cz